SON DAKİKA
AdanasporAkhisar BelediyesporAlanyasporAntalyasporBeşiktaşBursasporÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGaziantepsporGençlerbirliğiİstanbul BaşakşehirKardemir KarabüksporKasımpaşaKayserisporKonyasporOsmanlı SporTrabzonspor

ŞAMPİYONLAR VE AVRUPA LİGİ KUPLARI ÇEKİLDİ

Bu haber 23 Temmuz 2018 - 17:14 'de eklendi ve kez görüntülendi.

UEFA Şampiyonlar Ligi ile Avrupa Ligi’nin 3. ön eleme turu kuraları İsviçre’nin Nyon kentindeki UEFA merkezinde çekildi.

Şampiyonlar Ligi’ne 3. ön eleme turundan başlayacak Fenerbahçe, Portekiz’in Benfica takımı ile eşleşti. Fenerbahçe, eşleşmedeki ilk maçını 7-8 Ağustos, rövanşı ise 14 Ağustos’ta oynayacak.

UEFA Avrupa Ligi’nde ise temsilcimiz Beşiktaş, 2. ön eleme turunda karşılaşacağı Faroe Adaları’nın B36 Torshavn takımını elemesi halinde Avusturya’nın LASK ve Norveç’in Lillestrom takımları arasındaki eşleşmenin galibiyle 3. ön eleme turunda karşılaşacak.

Avrupa Ligi’ne 3. ön eleme turundan katılan Medipol Başakşehir ise İskoçya’nın Aberdeen ve İngiltere’nin Burnley takımları arasındaki eşleşmenin galibiyle karşılaşacak.

UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turunda ilk maçlar 9 Ağustos, rövanşları ise 16 Ağustos’ta oynanacak. Medipol Başakşehir ve Beşiktaş, 3. ön eleme turundaki rakiplerini elemesi halinde play-off turuna kalacak ve bu turu da geçmesi halinde Avrupa Ligi’nde gruplarda mücadele edecek.

Şampiyonlar Ligi’nde lig rotası ile şampiyonlar rotası adıyla iki grup halinde yapılan kura çekimi sonucunda eşleşmeler şöyle oluştu:

Lig rotası:
Benfica (Portekiz) – Fenerbahçe
PAOK (Yunanistan)/Basel (İsviçre) – Spartak Moskova (Rusya)
Slavia Prag (Çekya) – Dinamo Kiev (Ukrayna)
Standard Liege (Belçika) – Ajax (Hollanda)/Sturm Graz (Avusturya)

Şampiyonlar rotası:
Celtic (İskoçya)/Rosenborg (Norveç) – AEK Atina (Yunanistan)
Kızılyıldız (Sırbistan)/Süduva (Litvanya) – Legia Varşova (Polonya)/Spartak Trnava (Slovakya)
Astana (Kazakistan)/Midtjylland (Danimarka) – Dinamo Zagreb (Hırvatistan)/Hapoel Beer-Sheva (İsrail)
Kukesi (Arnavutluk)/Karabağ (Azerbaycan) – BATE Borisov (Belarus)/HJK Helsinki (Finlandiya)
Salzburg (Avusturya) – Shkendija (Makedonya)/Sheriff (Moldova)
CFR Cluj (Romanya)/Malmö (İsveç) – Ludogorets (Bulgaristan)/Vidi (Macaristan)

UEFA Avrupa Ligi’nde şampiyonlar rotası ile ana rota adıyla iki grup halinde yapılan kura çekimi sonucunda eşleşmeler şöyle oluştu:

Şampiyonlar Rotası:

1. Grup:
Ludogorets (Bulgaristan)/Vidi (Macaristan) eşleşmesinde elenen – Zrinjski (Bosna Hersek)/Valletta (Malta)
Legia Varşova (Polonya)/Spartak Trnava (Slovakya) eşleşmesinde elenen – F91 Dudelange (Lüksemburg)/Drita (Kosova)
Sutjeska (Karadağ)/Alashkert (Ermenistan) – CFR Cluj (Romanya)/Malmö (İsveç) eşleşmesinde elenen
Olimpija Ljubljana (Slovenya)/Crusaders (Kuzey İrlanda) – BATE Borisov (Belarus)/HJK Helsinki (Finlandiya) eşleşmesinde elenen
Shkendija (Makedonya)/Sheriff (Moldova) eşleşmesinde elenen – Santa Coloma (Andorra)/Valur (İzlanda)

2. Grup:
Cork City (İrlanda) – Celtic (İskoçya)/Rosenborg (Norveç) eşleşmesinde elenen
Spartaks Jurmala (Letonya)/La Fiorita (San Marino) – Kızılyıldız (Sırbistan)/Süduva (Litvanya) eşleşmesinde elenen
The New Saints (Galler)/Lincoln Red Imps (Cebelitarık) – Astana (Kazakistan)/Midtjylland (Danimarka) eşleşmesinde elenen
Dinamo Zagreb (Hırvatistan)/Hapoel Beer-Sheva (İsrail) eşleşmesinde elenen – APOEL (Kıbrıs Rum Kesimi)/Flora Tallinn (Estonya)
Torpedo Kutaisi (Gürcistan)/Víkingur (Faroe Adaları) – Kukesi (Arnavutluk)/Karabağ (Azerbaycan) eşleşmesinde elenen

Ana rota:

1. Grup:
Ajax (Hollanda)/Sturm Graz (Avusturya) eşleşmesinde elenen – Dundalk (İrlanda)/AEK Larnaca (Kıbrıs Rum Kesimi)
Tobol (Kazakistan)/Pyunik (Ermenistan) – Maccabi Tel-Aviv (İsrail)/Radnicki Nis (Sırbistan)
Medipol Başakşehir – Aberdeen (İskoçya)/Burnley (İngiltere)
Dunajska Streda (Slovakya)/Dinamo Minsk (Belarus) – Zenit (Rusya)
St. Gallen (İsviçre)/Sarpsborg (Norveç) – Rijeka (Hırvatistan)

2. Grup:
Genk (Belçika)/Fola Esch (Lüksemburg) – Shakhtyor Soligorsk (Belarus)/Lech Poznan (Polonya)
Zorya Luhansk (Ukrayna) – Braga (Portekiz)
Viitorul (Romanya)/Vitesse (Hollanda) – PAOK (Yunanistan)/Basel (İsviçre) eşleşmesinde elenen
Nordsjaelland (Danimarka)/AIK (İsveç) – Partizan (Sırbistan)/Trakai (Litvanya)
Hapoel Haifa (İsrail)/Hafnarfjördur (İzlanda) – Atalanta (İtalya)/Saraybosna (Bosna Hersek)

3. Grup:
Sevilla (İspanya)/Ujpest (Macaristan) – Zalgiris (Litvanya)/Vaduz (Lihtenştayn)
Hibernian (İskoçya)/Asteras Tripolis (Yunanistan) – Molde (Norveç)/Laçi (Arnavutluk)
Balzan (Malta)/Slovan Bratislava (Slovakya) – Rapid Wien (Avusturya)
Hajduk Split (Hırvatistan)/Slavia Sofya (Bulgaristan) – Rudar Velenje (Slovenya)/FCSB (Romanya)
Sigma Olomouc (Çekya) – Kairat (Kazakistan)/AZ Alkmaar (Hollanda)

4. Grup:
Olympiakos (Yunanistan) – Luzern (İsviçre)
Djurgarden (İsveç)/Mariupol (Ukrayna) – Ventspils (Letonya)/Bordeaux (Fransa)
Gornik Zabrze (Polonya)/Trencin (Slovakya) – Feyenoord (Hollanda)
CSKA Sofya (Bulgaristan)/Admira Wacker (Avusturya) – Stjarnan (İzlanda)/Kopenhag (Danimarka)
Osijek (Hırvatistan)/Rangers (İskoçya) – Chikhura Sachkhere (Gürcistan)/Maribor (Slovenya)

5. Grup:
B36 Torshavn (Faroe Adaları)/Beşiktaş – LASK (Avusturya)/ Lillestrom (Norveç)
Spartak Subotica (Sırbistan)/Sparta Prag (Çekya) – Brondby (Danimarka)
Ufa (Rusya)/Domzale (Slovenya) – Honved (Macaristan)/Progres Niederkorn (Lüksemburg)
Leipzig (Almanya)/Hacken (İsveç) – Universitatea Craiova (Romanya)
Zeljeznicar (Bosna Hersek)/Apollon (Kıbrıs Rum Kesimi) – Dinamo Brest (Belarus)/Atromitos (Yunanistan)
Jagiellonia Bialystok (Polonya)/Rio Ave (Portekiz) – Gent (Belçika)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
PUAN DURUMU
Süper Lig
# TAKIMLAR O AV P
PTT 1.Lig
# TAKIMLAR O AV P
LİG FİKSTÜRÜ
Süper Lig
PTT 1.Lig